четверг, 24 апреля 2014 г.

Skalpel - Soundtrack | Video


Skalpel "Soundtrack" - prezentujemy teledysk zapowiadający EP-kę "Simple", której premiera odbędzie się 10 maja 2014 podczas Free Form Festival w Warszawie. Charakter EP-ki "Simple" wydawca opisuje: "jazz tanecznym krokiem wychodzi z ciemnej, zadymionej piwnicy na klubowy parkiet"
Skalpel stworzył klip do "Soundtrack" we współpracy z Natalią Nguyen, która odpowiada za reżyserię i animację. Jeszcze w 2014 roku ukaże się trzeci album Skalpela. Wcześniej duet z Wrocławia zaprezentował inny utwór z EP-ki "Simple" - kawałek tytułowy. Na EP-ce znajdą się łącznie cztery premierowe kawałki, których nie będzie na albumie. .
Zespół Skalpel jest znany z sięgania po polski jazz z lat 60. i 70 i konstruowania na jego bazie własnej autorskiej wizji współczesnej muzyki, łączącej to, co najlepsze w jazzie, hip hopie i muzyce klubowej. Na świecie debiutancka płyta zespołu z 2004 roku znalazła się w podsumowaniu Album Of The Year przygotowanym przez DJ Magazine. Album został też nominowany do BBC - Gilles Peterson Worldwide Music Awards 2004. W opinii BBC zespół muzycznie ulokował się gdzieś w okolicach The Cinematic Orchestra, ale poszedł w bardziej minimalistycznym, wschodnio-europejskim kierunku. “Dryfujące klimatyczności i poszukujące basy zagarniane były w odpowiednim kierunku przez konkretną, wiodącą prym perkusję.”
Zapraszamy do oglądania teledysku!

Комментариев нет:

Отправить комментарий